We found over16,000 houses for sale in Auckland.

Featured
|
2/33 Ngaiwi Street_0
2/33 Ngaiwi Street_1
2/33 Ngaiwi Street_2
2/33 Ngaiwi Street_3
2/33 Ngaiwi Street_4
2/33 Ngaiwi Street_5
Price by Negotiation
Estimate:$1.99M
2/33 Ngaiwi Street, Orakei
4
1
3
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Remuera
119 Hamilton Drive_0
119 Hamilton Drive_1
119 Hamilton Drive_2
For Sale $780,000
119 Hamilton Drive, Waiuku
3
2
2
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Pukekohe
12 Ocean Breeze Avenue_0
12 Ocean Breeze Avenue_1
12 Ocean Breeze Avenue_2
12 Ocean Breeze Avenue_3
12 Ocean Breeze Avenue_4
12 Ocean Breeze Avenue_5
New
Price by Negotiation
RV:$610K
12 Ocean Breeze Avenue, Hobsonville
4
2
Wallace Real Estate Ltd (Licensed REA 2008)
193 Pinchgut Road_0
193 Pinchgut Road_1
193 Pinchgut Road_2
193 Pinchgut Road_3
193 Pinchgut Road_4
193 Pinchgut Road_5
Auction 28 May 2026 12:00
Estimate:$1.33M-$1.48M
193 Pinchgut Road, Kaukapakapa
3
2
5
Cooper & Co Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Milford
45 Three Oaks Drive_0
45 Three Oaks Drive_1
45 Three Oaks Drive_2
45 Three Oaks Drive_3
45 Three Oaks Drive_4
45 Three Oaks Drive_5
Video available
Price by Negotiation
RV:$2.85M
45 Three Oaks Drive, Dairy Flat
4
3
4
12 Pukaki Lane_0
12 Pukaki Lane_1
12 Pukaki Lane_2
12 Pukaki Lane_3
12 Pukaki Lane_4
12 Pukaki Lane_5
$900,000
12 Pukaki Lane, Albany Heights
FM Realty Limited, Licensed REAA 2008 - Ray White Silverdale
160 Guys Road_0
160 Guys Road_1
160 Guys Road_2
160 Guys Road_3
160 Guys Road_4
160 Guys Road_5
By Negotiation
Estimate:$1.11M
160 Guys Road, East Tāmaki
3
2
2
Five AM Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Flat Bush
7A Harbutt Avenue_0
7A Harbutt Avenue_1
7A Harbutt Avenue_2
7A Harbutt Avenue_3
7A Harbutt Avenue_4
7A Harbutt Avenue_5
$800,000
7A Harbutt Avenue, Mount Albert
3
2
2
Anne Duncan Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Mt Albert
63 Survila Street_0
63 Survila Street_1
63 Survila Street_2
63 Survila Street_3
63 Survila Street_4
63 Survila Street_5
New
Price By Negotiation
Estimate:$790K
63 Survila Street, Papakura
4
3
1
Ideal Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Albany
3/32 Blockhouse Bay Road_0
3/32 Blockhouse Bay Road_1
3/32 Blockhouse Bay Road_2
3/32 Blockhouse Bay Road_3
3/32 Blockhouse Bay Road_4
3/32 Blockhouse Bay Road_5
Offers Over $405,000
3/32 Blockhouse Bay Road, Avondale
1
1
1
15 Schnapper Rock Road_0
15 Schnapper Rock Road_1
15 Schnapper Rock Road_2
15 Schnapper Rock Road_3
15 Schnapper Rock Road_4
15 Schnapper Rock Road_5
Price by Negotiation
Estimate:$1.44M
15 Schnapper Rock Road, Greenhithe
4
2
1
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, East Coast Bays
424 Ellerslie-Panmure Highway_0
424 Ellerslie-Panmure Highway_1
424 Ellerslie-Panmure Highway_2
424 Ellerslie-Panmure Highway_3
424 Ellerslie-Panmure Highway_4
424 Ellerslie-Panmure Highway_5
Open Home
Video available
Enquiries over $1,100,000
424 Ellerslie-Panmure Highway, Mount Wellington
3
1
5
Now Stonefields Limited - Ray White Stonefields
84 Griggs Road_0
84 Griggs Road_1
84 Griggs Road_2
84 Griggs Road_3
84 Griggs Road_4
84 Griggs Road_5
Video available
By negotiation
RV:$1.93M
84 Griggs Road, East Tāmaki Heights
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Howick
77 West Street_0
77 West Street_1
77 West Street_2
77 West Street_3
77 West Street_4
77 West Street_5
Open Home
By negotiation
Estimate:$1.16M
77 West Street, Pukekohe
3
2
7
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Flat Bush
180 McNicol Road_0
180 McNicol Road_1
180 McNicol Road_2
180 McNicol Road_3
180 McNicol Road_4
180 McNicol Road_5
Video available
Price by Negotiation
Estimate:$2.33M
180 McNicol Road, Clevedon
4
2
3
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Takanini
2/8 Vinegar Lane_0
2/8 Vinegar Lane_1
2/8 Vinegar Lane_2
2/8 Vinegar Lane_3
2/8 Vinegar Lane_4
2/8 Vinegar Lane_5
Deadline Treaty
Estimate:$2.21M
2/8 Vinegar Lane, Grey Lynn
3
3
1
Mint Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - ApartMint
25 Michael Bosher Way_0
25 Michael Bosher Way_1
25 Michael Bosher Way_2
25 Michael Bosher Way_3
25 Michael Bosher Way_4
25 Michael Bosher Way_5
By negotiation
RV:$1.33M
25 Michael Bosher Way, Flat Bush
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Mangere
4 Hautoa Lane_0
4 Hautoa Lane_1
4 Hautoa Lane_2
4 Hautoa Lane_3
4 Hautoa Lane_4
4 Hautoa Lane_5
Open Home
By negotiation
Estimate:$1.41M
4 Hautoa Lane, Flat Bush
5
3
2
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Flat Bush
26C McLarin Road_0
26C McLarin Road_1
26C McLarin Road_2
26C McLarin Road_3
26C McLarin Road_4
26C McLarin Road_5
Price By Negotiation
RV:$310K
26C McLarin Road, Glenbrook
Property Ventures Real Estate Limited (Licensed Agent REAA 2008)
509 Old Woodcocks Road_0
509 Old Woodcocks Road_1
509 Old Woodcocks Road_2
509 Old Woodcocks Road_3
509 Old Woodcocks Road_4
509 Old Woodcocks Road_5
$1,550,000
509 Old Woodcocks Road, Kaipara Flats
3
1
PGG Wrightson Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Wellsford
19 Sanctuary Point_0
19 Sanctuary Point_1
19 Sanctuary Point_2
19 Sanctuary Point_3
19 Sanctuary Point_4
19 Sanctuary Point_5
Video available
Price by Negotiation
Estimate:$3.94M
19 Sanctuary Point, Sunnyhills
4
3
2
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Howick
2/1 Montana Avenue_0
2/1 Montana Avenue_1
2/1 Montana Avenue_2
2/1 Montana Avenue_3
2/1 Montana Avenue_4
2/1 Montana Avenue_5
Open Home
By negotiation
Estimate:$1.5M
2/1 Montana Avenue, Murrays Bay
4
3
2
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Northcote
7A Waterfront Road_0
7A Waterfront Road_1
7A Waterfront Road_2
7A Waterfront Road_3
7A Waterfront Road_4
7A Waterfront Road_5
Open Home
Asking Price $1,595,000
7A Waterfront Road, Māngere Bridge
6
5
2
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, One Tree Hill
39 Athens Road_0
39 Athens Road_1
39 Athens Road_2
39 Athens Road_3
39 Athens Road_4
39 Athens Road_5
Price by Negotiation
RV:$2.4M
39 Athens Road, Onehunga
7
3
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Ponsonby
23 Karaka Village Parade_0
23 Karaka Village Parade_1
23 Karaka Village Parade_2
23 Karaka Village Parade_3
23 Karaka Village Parade_4
23 Karaka Village Parade_5
Open Home
By negotiation
RV:$475K
23 Karaka Village Parade, Karaka
4
2
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Howick
183 Wade River Road_0
183 Wade River Road_1
183 Wade River Road_2
183 Wade River Road_3
183 Wade River Road_4
183 Wade River Road_5
Asking price $849,000
183 Wade River Road, Arkles Bay
2
1
3
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Whangaparaoa
30D Lowtherhurst Road_0
30D Lowtherhurst Road_1
30D Lowtherhurst Road_2
30D Lowtherhurst Road_3
30D Lowtherhurst Road_4
30D Lowtherhurst Road_5
Open Home
By negotiation
Estimate:$995K
30D Lowtherhurst Road, Massey
4
4
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Hobsonville
8 Clarendon Road_0
8 Clarendon Road_1
8 Clarendon Road_2
8 Clarendon Road_3
8 Clarendon Road_4
8 Clarendon Road_5
Video available
Asking Price $3,585,000
8 Clarendon Road, Saint Heliers
5
2
New Zealand Sotheby's International Realty - Remuera
11 Elgin Place_0
11 Elgin Place_1
11 Elgin Place_2
11 Elgin Place_3
11 Elgin Place_4
11 Elgin Place_5
Video available
Price by Negotiation
Estimate:$2.35M
11 Elgin Place, Red Beach
3
2
2
Mackys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Orewa
3 Uatoto Road_0
3 Uatoto Road_1
3 Uatoto Road_2
3 Uatoto Road_3
3 Uatoto Road_4
3 Uatoto Road_5
Buyer Enquiry Over $925,500
3 Uatoto Road, Clarks Beach
4
2
1
GJ Gardner Papakura
14 Evelina Lane_0
14 Evelina Lane_1
14 Evelina Lane_2
14 Evelina Lane_3
14 Evelina Lane_4
14 Evelina Lane_5
By negotiation
Estimate:$1.3M
14 Evelina Lane, Flat Bush
4
3
6
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Highland Park
9 Trosk Place_0
9 Trosk Place_1
9 Trosk Place_2
9 Trosk Place_3
9 Trosk Place_4
9 Trosk Place_5
Asking price $638,000
9 Trosk Place, Waiuku
3
1
3
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Waiuku
707/6 Waikumete Road_0