We found over16,000 houses for sale in Auckland.

Featured
|
26A McLarin Road_0
26A McLarin Road_1
26A McLarin Road_2
26A McLarin Road_3
26A McLarin Road_4
26A McLarin Road_5
Asking price $318,000
26A McLarin Road, Glenbrook
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Mangere
Lot 1/43 Bruce Road_0
Lot 1/43 Bruce Road_1
Lot 1/43 Bruce Road_2
Lot 1/43 Bruce Road_3
Lot 1/43 Bruce Road_4
Lot 1/43 Bruce Road_5
Open Home
Deadline sale closes 20 May 2026 13:00
Lot 1/43 Bruce Road, Glenfield
4
2
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Milford
35 Totara Views Drive_0
35 Totara Views Drive_1
35 Totara Views Drive_2
35 Totara Views Drive_3
35 Totara Views Drive_4
35 Totara Views Drive_5
Open Home
Auction 27 May 2026 09:30
Estimate:$1.19M-$1.39M
35 Totara Views Drive, Red Beach
3
2
2
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Orewa
1/14 Fencible Place_0
1/14 Fencible Place_1
1/14 Fencible Place_2
1/14 Fencible Place_3
1/14 Fencible Place_4
1/14 Fencible Place_5
Open Home
By negotiation
Estimate:$620K
1/14 Fencible Place, Ōtāhuhu
2
1
2
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Otahuhu
21 Sails Road_0
21 Sails Road_1
21 Sails Road_2
21 Sails Road_3
21 Sails Road_4
21 Sails Road_5
Open Home
Video available
By negotiation
RV:$570K
21 Sails Road, Hobsonville
4
3
2
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Torbay
591-597 Mount Eden Road_0
591-597 Mount Eden Road_1
591-597 Mount Eden Road_2
591-597 Mount Eden Road_3
591-597 Mount Eden Road_4
591-597 Mount Eden Road_5
Deadline sale closes 27 May 2026 12:00
591-597 Mount Eden Road, Mount Eden
3
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - City Commercial
248 Glenvar Road_0
248 Glenvar Road_1
248 Glenvar Road_2
248 Glenvar Road_3
248 Glenvar Road_4
248 Glenvar Road_5
Open Home
Asking price $1,149,000
248 Glenvar Road, Torbay
3
1
2
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Albany
144 Eighth View Avenue_0
144 Eighth View Avenue_1
144 Eighth View Avenue_2
144 Eighth View Avenue_3
144 Eighth View Avenue_4
144 Eighth View Avenue_5
Open Home
Video available
Tender 20 May 2026 16:00
Estimate:$1.49M-$1.64M
144 Eighth View Avenue, Beachlands
4
2
2
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Beachlands
510B Manukau Road_0
510B Manukau Road_1
510B Manukau Road_2
510B Manukau Road_3
510B Manukau Road_4
510B Manukau Road_5
Open Home
Tender 28 May 2026 11:00
Estimate:$1.52M-$1.7M
510B Manukau Road, Epsom
4
3
2
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Howick
7 Marie Crescent_0
7 Marie Crescent_1
7 Marie Crescent_2
7 Marie Crescent_3
7 Marie Crescent_4
7 Marie Crescent_5
By negotiation
Estimate:$1.18M
7 Marie Crescent, Te Atatū South
3
1
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Mt Roskill
Lot 2/43 Bruce Road_0
Lot 2/43 Bruce Road_1
Lot 2/43 Bruce Road_2
Lot 2/43 Bruce Road_3
Lot 2/43 Bruce Road_4
Lot 2/43 Bruce Road_5
Open Home
By negotiation
Lot 2/43 Bruce Road, Glenfield
4
2
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Milford
Lot 5/629 Great South Road_0
Lot 5/629 Great South Road_1
Lot 5/629 Great South Road_2
Lot 5/629 Great South Road_3
Lot 5/629 Great South Road_4
Lot 5/629 Great South Road_5
Open Home
By negotiation
Lot 5/629 Great South Road, Ōtāhuhu
2
1
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Manukau
Lot 4/629 Great South Road_0
Lot 4/629 Great South Road_1
Lot 4/629 Great South Road_2
Lot 4/629 Great South Road_3
Lot 4/629 Great South Road_4
Lot 4/629 Great South Road_5
Open Home
By negotiation
Lot 4/629 Great South Road, Ōtāhuhu
2
1
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Manukau
30 Terry Street_0
By negotiation
Estimate:$1.15M
30 Terry Street, Blockhouse Bay
3
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - New Lynn
1/7 Rosalind Road_0
1/7 Rosalind Road_1
1/7 Rosalind Road_2
1/7 Rosalind Road_3
1/7 Rosalind Road_4
1/7 Rosalind Road_5
By negotiation
Estimate:$845K
1/7 Rosalind Road, Glenfield
3
1
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Albany
7/4 Ranier Street_0
7/4 Ranier Street_1
7/4 Ranier Street_2
7/4 Ranier Street_3
7/4 Ranier Street_4
7/4 Ranier Street_5
Open Home
By Negotiation
Estimate:$840K
7/4 Ranier Street, Ellerslie
2
1
1
SureCapital Real Estate Ltd (Licensed:REAA 2008) - Harcourts SureLiving Group
10 Blumhardt Place_0
10 Blumhardt Place_1
10 Blumhardt Place_2
10 Blumhardt Place_3
10 Blumhardt Place_4
10 Blumhardt Place_5
Open Home
Asking Price $749,000
10 Blumhardt Place, Avondale
3
2
6
Austar Realty Limited (Licensed REAA 2008) - Ray White, New Lynn
48 Basra Drive_0
48 Basra Drive_1
48 Basra Drive_2
48 Basra Drive_3
48 Basra Drive_4
48 Basra Drive_5
Auction 20 May 2026 12:30
Estimate:$1.11M-$1.23M
48 Basra Drive, Henderson
5
3
6
Property Ventures Real Estate Limited (Licensed Agent REAA 2008)
18A Parkdale Road_0
18A Parkdale Road_1
18A Parkdale Road_2
18A Parkdale Road_3
18A Parkdale Road_4
18A Parkdale Road_5
$1,670,000
18A Parkdale Road, Mount Albert
3
2
2
Anne Duncan Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Mt Albert
15 Nerita Place_0
15 Nerita Place_1
15 Nerita Place_2
15 Nerita Place_3
15 Nerita Place_4
15 Nerita Place_5
Open Home
New
Price by Negotiation
RV:$610K
15 Nerita Place, Long Bay
5
3
2
Harbour View Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Te Atatu Peninsula
131b Waitoki Road_0
131b Waitoki Road_1
131b Waitoki Road_2
131b Waitoki Road_3
131b Waitoki Road_4
131b Waitoki Road_5
Deadline Sale 20th May at 4pm (USP)
Estimate:$2.17M
131b Waitoki Road, Waitoki
5
4
8
Cooper & Co Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts Silverdale
21 Bayview Park Lane_0
21 Bayview Park Lane_1
21 Bayview Park Lane_2
21 Bayview Park Lane_3
21 Bayview Park Lane_4
21 Bayview Park Lane_5
Open Home
Set Date of Sale 21 May 2026 16:00
Estimate:$1.69M
21 Bayview Park Lane, Orewa
4
3
2
Mackys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Orewa
2/31 Rangeview Road_0
2/31 Rangeview Road_1
2/31 Rangeview Road_2
2/31 Rangeview Road_3
2/31 Rangeview Road_4
2/31 Rangeview Road_5
Open Home
Video available
Asking Price $769,000
2/31 Rangeview Road, Sunnyvale
3
2
3
Shelter Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, New Lynn
102B Pah Road_0
102B Pah Road_1
102B Pah Road_2
102B Pah Road_3
102B Pah Road_4
102B Pah Road_5
Open Home
By Negotiation
Estimate:$935K
102B Pah Road, Papatoetoe
4
2
6
Five AM Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Botany
612/8 Kingsland Terrace_0
612/8 Kingsland Terrace_1
612/8 Kingsland Terrace_2
612/8 Kingsland Terrace_3
612/8 Kingsland Terrace_4
612/8 Kingsland Terrace_5
Open Home
Auction 27 May 2026 14:00
Estimate:$1.12M-$1.29M
612/8 Kingsland Terrace, Kingsland
2
2
1
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Auckland Central - Residential
119 Beachlands Road_0
119 Beachlands Road_1
119 Beachlands Road_2
119 Beachlands Road_3
119 Beachlands Road_4
119 Beachlands Road_5
New
$1,589,000
119 Beachlands Road, Beachlands
4
3
4
Fletcher Living - Auckland South
6 Sackville Street_0
6 Sackville Street_1
6 Sackville Street_2
6 Sackville Street_3
6 Sackville Street_4
6 Sackville Street_5
Video available
Auction 20 May 2026 14:00
Estimate:$1.67M-$1.87M
6 Sackville Street, Grey Lynn
3
2
2
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Ponsonby
11 Ballydonegan Rise_0
11 Ballydonegan Rise_1
11 Ballydonegan Rise_2
11 Ballydonegan Rise_3
11 Ballydonegan Rise_4
11 Ballydonegan Rise_5
Open Home
Video available
By Negotiation
Estimate:$1.61M
11 Ballydonegan Rise, East Tāmaki
4
2
2
Five AM Realty Limited Licensed (REAA 2008) - Ray White Howick
3/19 Waterloo Street_0
3/19 Waterloo Street_1
3/19 Waterloo Street_2
3/19 Waterloo Street_3
3/19 Waterloo Street_4
3/19 Waterloo Street_5
Open Home
Auction 26 May 2026 14:00
Estimate:$890K-$990K
3/19 Waterloo Street, Howick
2
1
1
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Howick
13 Moffat Road_0
13 Moffat Road_1
13 Moffat Road_2
13 Moffat Road_3
13 Moffat Road_4
13 Moffat Road_5
Open Home
Auction 22 May 2026 17:00
Estimate:$950K-$1.06M
13 Moffat Road, Red Beach
2
1
1
Cooper & Co Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Whangaparaoa
19D Vida Place_0
19D Vida Place_1
19D Vida Place_2
19D Vida Place_3
19D Vida Place_4
19D Vida Place_5
$829,000
19D Vida Place, Howick
3
2
1
Five AM Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Pakuranga
63C Woodward Road_0
63C Woodward Road_1
63C Woodward Road_2
63C Woodward Road_3