We found over16,000 houses for sale in Auckland.

Featured
|
Lot 5/88 Alfriston Road_0
Lot 5/88 Alfriston Road_1
Lot 5/88 Alfriston Road_2
Lot 5/88 Alfriston Road_3
Lot 5/88 Alfriston Road_4
Lot 5/88 Alfriston Road_5
By negotiation
Lot 5/88 Alfriston Road, Manurewa
4
2
3
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Mangere
367 Taylor Road_0
367 Taylor Road_1
367 Taylor Road_2
367 Taylor Road_3
367 Taylor Road_4
367 Taylor Road_5
Video available
By negotiation
RV:$1.21M
367 Taylor Road, Waimauku
3
1
5
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Kumeu
31 Taipari Road_0
31 Taipari Road_1
31 Taipari Road_2
31 Taipari Road_3
31 Taipari Road_4
31 Taipari Road_5
By negotiation
RV:$1.2M
31 Taipari Road, Te Atatū Peninsula
3
1
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Torbay
212 Bremner Road_0
212 Bremner Road_1
212 Bremner Road_2
212 Bremner Road_3
212 Bremner Road_4
212 Bremner Road_5
By negotiation
Estimate:$700K
212 Bremner Road, Karaka
3
1
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Howick
8 Capistrano Mews_0
8 Capistrano Mews_1
8 Capistrano Mews_2
8 Capistrano Mews_3
8 Capistrano Mews_4
8 Capistrano Mews_5
Open Home
Auction 02 Jun 2026 13:00
Estimate:$1.29M-$1.44M
8 Capistrano Mews, Goodwood Heights
5
3
2
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Howick
25 Kaitiaki Drive_0
25 Kaitiaki Drive_1
25 Kaitiaki Drive_2
By negotiation
RV:$370K
25 Kaitiaki Drive, Clarks Beach
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Manurewa
Lot 3/88 Alfriston Road_0
Lot 3/88 Alfriston Road_1
Lot 3/88 Alfriston Road_2
Lot 3/88 Alfriston Road_3
Lot 3/88 Alfriston Road_4
Lot 3/88 Alfriston Road_5
By negotiation
Lot 3/88 Alfriston Road, Manurewa
4
2
3
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Mangere
17A Patons Road_0
17A Patons Road_1
17A Patons Road_2
17A Patons Road_3
17A Patons Road_4
17A Patons Road_5
Open Home
Video available
Auction 06 Jun 2026 16:00
Estimate:$1.41M-$1.57M
17A Patons Road, Howick
5
3
4
Harcourts - Best In Real Estate
50 Calluna Crescent_0
50 Calluna Crescent_1
50 Calluna Crescent_2
50 Calluna Crescent_3
50 Calluna Crescent_4
50 Calluna Crescent_5
Open Home
Auction 07 Jun 2026 14:00
Estimate:$1.45M-$1.69M
50 Calluna Crescent, Totara Heights
4
3
10
Baath Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Elite
1029/72 Nelson Street_0
1029/72 Nelson Street_1
1029/72 Nelson Street_2
1029/72 Nelson Street_3
1029/72 Nelson Street_4
1029/72 Nelson Street_5
$320,000
1029/72 Nelson Street, Auckland Central
2
1
1
City Sales Ltd (Licensed: REAA 2008) - Auckland
1/3A First Avenue_0
1/3A First Avenue_1
1/3A First Avenue_2
1/3A First Avenue_3
1/3A First Avenue_4
Video available
Asking Price $950,000
1/3A First Avenue, Devonport
2
1
1
Cooper & Co Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Devonport
34 Glenbogle Drive_0
34 Glenbogle Drive_1
34 Glenbogle Drive_2
34 Glenbogle Drive_3
34 Glenbogle Drive_4
34 Glenbogle Drive_5
Open Home
Video available
Auction 03 Jun 2026 17:00
Estimate:$1.2M-$1.35M
34 Glenbogle Drive, Buckland
4
2
7
Port Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Pukekohe
17 Bremner Ridge Street_0
17 Bremner Ridge Street_1
17 Bremner Ridge Street_2
17 Bremner Ridge Street_3
17 Bremner Ridge Street_4
17 Bremner Ridge Street_5
Open Home
New
By negotiation
RV:$750K
17 Bremner Ridge Street, Flat Bush
6
5
4
SureCapital Real Estate Ltd (Licensed:REAA 2008) - Harcourts SureLiving Group
118 Pakuranga Road_0
118 Pakuranga Road_1
118 Pakuranga Road_2
118 Pakuranga Road_3
118 Pakuranga Road_4
118 Pakuranga Road_5
Open Home
Auction
RV:$1.7M
118 Pakuranga Road, Pakuranga
4
1
8
Now Realty Limited Licensed (REAA 2008) - Ray White, Ellerslie
20 Bellringer Road_0
20 Bellringer Road_1
20 Bellringer Road_2
20 Bellringer Road_3
20 Bellringer Road_4
20 Bellringer Road_5
Open Home
Auction 06 Jun 2026 14:30
Estimate:$820K-$915K
20 Bellringer Road, Massey
3
1
1
Total Transaction Realty Limited - One Agency Central West
3/171 Tamaki Drive_0
3/171 Tamaki Drive_1
3/171 Tamaki Drive_2
3/171 Tamaki Drive_3
3/171 Tamaki Drive_4
3/171 Tamaki Drive_5
Video available
Auction 03 Jun 2026 09:00
Estimate:$885K-$985K
3/171 Tamaki Drive, Kohimarama
3
1
A T Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Manukau
50 Finnerty Avenue_0
50 Finnerty Avenue_1
50 Finnerty Avenue_2
50 Finnerty Avenue_3
Price By Negotiation
Estimate:$1.28M
50 Finnerty Avenue, Howick
4
2
3
Ignite Realty Limited Licensed under REAA 2008 - Harcourts, Manukau
66 Paritai Drive_0
66 Paritai Drive_1
66 Paritai Drive_2
66 Paritai Drive_3
66 Paritai Drive_4
66 Paritai Drive_5
Video available
Tender 18 Jun 2026 16:00
RV:$24M
66 Paritai Drive, Orakei
4
3
8
New Zealand Sotheby's International Realty - Remuera
11 Tawatawa Street_0
11 Tawatawa Street_1
11 Tawatawa Street_2
11 Tawatawa Street_3
11 Tawatawa Street_4
11 Tawatawa Street_5
Open Home
Video available
Auction 11 Jun 2026 12:00
Estimate:$1.91M-$2.1M
11 Tawatawa Street, Long Bay
5
4
4
Cooper & Co Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Mairangi Bay
486 Te Atatu Road_0
486 Te Atatu Road_1
486 Te Atatu Road_2
486 Te Atatu Road_3
486 Te Atatu Road_4
486 Te Atatu Road_5
Open Home
Price by Negotiation
RV:$1.3M
486 Te Atatu Road, Te Atatū Peninsula
3
2
9
Shelter Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Te Atatu South
805/70 Anzac Avenue_0
805/70 Anzac Avenue_1
805/70 Anzac Avenue_2
805/70 Anzac Avenue_3
805/70 Anzac Avenue_4
805/70 Anzac Avenue_5
Open Home
Price by Negotiation
Estimate:$445K
805/70 Anzac Avenue, Auckland Central
1
1
City South Investments 2019 Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Takanini
500C Te Atatu Road_0
500C Te Atatu Road_1
500C Te Atatu Road_2
500C Te Atatu Road_3
500C Te Atatu Road_4
500C Te Atatu Road_5
Asking price of $819,000
500C Te Atatu Road, Te Atatū Peninsula
3
3
1
Spectre Realty Limited Licensed (REAA 2008) - Ray White, NorthWest Centre
117 Trafalgar Street_0
117 Trafalgar Street_1
117 Trafalgar Street_2
117 Trafalgar Street_3
117 Trafalgar Street_4
117 Trafalgar Street_5
Price by Negotiation
RV:$1.6M
117 Trafalgar Street, Onehunga
5
2
Harbour View Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Te Atatu Peninsula
24 Espalier Drive_0
24 Espalier Drive_1
24 Espalier Drive_2
24 Espalier Drive_3
24 Espalier Drive_4
24 Espalier Drive_5
Open Home
Deadline Sale closes Fri 5 June at 2:00PM (usp)
Estimate:$995K
24 Espalier Drive, Henderson
3
2
4
Blue Fern Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Henderson Heights
17 Joshua Carder Drive_0
17 Joshua Carder Drive_1
17 Joshua Carder Drive_2
17 Joshua Carder Drive_3
17 Joshua Carder Drive_4
17 Joshua Carder Drive_5
Open Home
New
Price By Negotiation
Estimate:$1.23M
17 Joshua Carder Drive, Hobsonville
4
3
2
JQ Real Estate Limited (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Parnell
6B Blenheim Street_0
6B Blenheim Street_1
6B Blenheim Street_2
6B Blenheim Street_3
6B Blenheim Street_4
6B Blenheim Street_5
Open Home
Price By Negotiation
Estimate:$1.1M
6B Blenheim Street, Glenfield
4
2
Cooper & Co Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Milford
102/2A Munroe Lane_0
102/2A Munroe Lane_1
102/2A Munroe Lane_2
102/2A Munroe Lane_3
102/2A Munroe Lane_4
102/2A Munroe Lane_5
Price By Negotiation
Estimate:$570K
102/2A Munroe Lane, Albany
1
1
Infinite Real Estate Company Limited (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Infinite
937A Whangaparaoa Road_0
937A Whangaparaoa Road_1
937A Whangaparaoa Road_2
937A Whangaparaoa Road_3
937A Whangaparaoa Road_4
937A Whangaparaoa Road_5
New
Asking price $949,000
937A Whangaparaoa Road, Manly
3
2
2
Wallace Real Estate Ltd (Licensed REA 2008)
937B Whangaparaoa Road_0
937B Whangaparaoa Road_1
937B Whangaparaoa Road_2
937B Whangaparaoa Road_3
937B Whangaparaoa Road_4
937B Whangaparaoa Road_5
New
Asking price $849,000
937B Whangaparaoa Road, Manly
3
2
1
Wallace Real Estate Ltd (Licensed REA 2008)
9G/15 City Road_0
9G/15 City Road_1
9G/15 City Road_2
9G/15 City Road_3
9G/15 City Road_4
9G/15 City Road_5
Price by Negotiation
RV:$280K
9G/15 City Road, Auckland Central
1
1
Property Ventures Real Estate Limited (Licensed Agent REAA 2008)
88 Valley Road_0
88 Valley Road_1
88 Valley Road_2
88 Valley Road_3
88 Valley Road_4
88 Valley Road_5
Deadline Private Treaty closing 4:00p.m. Tuesday 9 June 2026 (Unless Sold Prior)
RV:$930K
88 Valley Road, Waitoki
New Zealand Sotheby's International Realty North
15 Wapiti Avenue_0
15 Wapiti Avenue_1
15 Wapiti Avenue_2
15 Wapiti Avenue_3
15 Wapiti Avenue_4
15 Wapiti Avenue_5
Open Home
Video available
Auction 03 Jun 2026 10:00
Estimate:$4.31M-$5.02M
15 Wapiti Avenue, Epsom
4
2
2
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Remuera
210/8 Thompson Park Road_0
210/8 Thompson Park Road_1
210/8 Thompson Park Road_2
210/8 Thompson Park Road_3
210/8 Thompson Park Road_4
210/8 Thompson Park Road_5
Fixed Price $795,000
210/8 Thompson Park Road, Mount Wellington
2
2
1
Goodwins Realty Ltd (Licensed: REAA 2008)
Lot 1/146 Browns Road_0
Lot 1/146 Browns Road_1
Lot 1/146 Browns Road_2
Lot 1/146 Browns Road_3
Lot 1/146 Browns Road_4