We found over45,000 houses for sale in All New Zealand.

Featured
|
23 Edinburgh Street_0
23 Edinburgh Street_1
23 Edinburgh Street_2
23 Edinburgh Street_3
23 Edinburgh Street_4
23 Edinburgh Street_5
Open Home 16 May 2026
23 Edinburgh Street_1
23 Edinburgh Street_2
Price by Negotiation
RV:$1.28M
23 Edinburgh Street, Tuakau, Franklin
3
1
2
Sanjleen Singh
Southern Corridor Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Pukekohe
20/10 Trieste Way_0
20/10 Trieste Way_1
20/10 Trieste Way_2
20/10 Trieste Way_3
20/10 Trieste Way_4
20/10 Trieste Way_5
Open Home 17 May 2026
20/10 Trieste Way_1
20/10 Trieste Way_2
Deadline Sale 1pm 20/05/26 (INSP) BEO $650,000
20/10 Trieste Way, Paraparaumu, Kapiti Coast
2
2
1
Euon Murrell
Kapiti Properties Ltd (Licensed: REAA 2008) - Tommy's, Kapiti
28 Balmedie Ridge_0
28 Balmedie Ridge_1
28 Balmedie Ridge_2
28 Balmedie Ridge_3
28 Balmedie Ridge_4
28 Balmedie Ridge_5
Open Home 17 May 2026
28 Balmedie Ridge_1
28 Balmedie Ridge_2
Auction 20 May 2026 13:00
Estimate:$1.4M-$1.56M
28 Balmedie Ridge, Bethlehem, Tauranga
4
2
2
Megan Merritt
Success Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Tauranga
30 Sylvania Crescent_0
30 Sylvania Crescent_1
30 Sylvania Crescent_2
30 Sylvania Crescent_3
30 Sylvania Crescent_4
30 Sylvania Crescent_5
Open Home 16 May 2026
30 Sylvania Crescent_1
30 Sylvania Crescent_2
Auction 19 May 2026 16:00
Estimate:$2.16M-$2.52M
30 Sylvania Crescent, Lynfield, Auckland City
4
3
7
Cherie Barker
Now Realty Limited (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Epsom
5a Kotare Avenue_0
5a Kotare Avenue_1
5a Kotare Avenue_2
5a Kotare Avenue_3
5a Kotare Avenue_4
5a Kotare Avenue_5
Open Home 16 May 2026
5a Kotare Avenue_1
5a Kotare Avenue_2
Deadline sale 20th May 2026, 1pm (USP)
Estimate:$2.03M
5a Kotare Avenue, Westmere, Auckland City
3
2
4
Nicky Malloy
Blue Fern Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Henderson
18 Marine Lane_0
18 Marine Lane_1
18 Marine Lane_2
18 Marine Lane_3
18 Marine Lane_4
18 Marine Lane_5
Open Home 17 May 2026
18 Marine Lane_1
18 Marine Lane_2
Auction 27 May 2026 10:00
Estimate:$1.57M-$1.77M
18 Marine Lane, Mount Wellington, Auckland City
4
2
2
Aaron Foss
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Mission Bay
105 Homedale Street_0
105 Homedale Street_1
105 Homedale Street_2
105 Homedale Street_3
105 Homedale Street_4
105 Homedale Street_5
Open Home 17 May 2026
105 Homedale Street_1
105 Homedale Street_2
Price by Negotiation
Estimate:$500K
105 Homedale Street, Pukehangi, Rotorua
3
1
1
Denise Sturt
EVES Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Rotorua Sales
274 Northbank Road_0
274 Northbank Road_1
274 Northbank Road_2
274 Northbank Road_3
274 Northbank Road_4
274 Northbank Road_5
Open Home 17 May 2026
274 Northbank Road_1
274 Northbank Road_2
Deadline Sale
RV:$740K
274 Northbank Road, Rapaura, Marlborough
2
1
6
Mike Poff
Property Brokers Ltd (Licensed: REAA 2008) - Blenheim
12 Liberty Crescent_0
12 Liberty Crescent_1
12 Liberty Crescent_2
12 Liberty Crescent_3
12 Liberty Crescent_4
12 Liberty Crescent_5
Open Home 16 May 2026
12 Liberty Crescent_1
12 Liberty Crescent_2
Tender 14 May 2026 16:00
Estimate:$2.44M-$2.69M
12 Liberty Crescent, Beachlands, Manukau City
5
4
3
Ian Boswell
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Beachlands
403/25 Pollen Street_0
403/25 Pollen Street_1
403/25 Pollen Street_2
403/25 Pollen Street_3
403/25 Pollen Street_4
403/25 Pollen Street_5
Open Home 17 May 2026
403/25 Pollen Street_1
403/25 Pollen Street_2
By negotiation
RV:$770K
403/25 Pollen Street, Grey Lynn, Auckland City
2
2
1
Felicity Scott
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Grey Lynn
62 Tony Segedin Drive_0
62 Tony Segedin Drive_1
62 Tony Segedin Drive_2
62 Tony Segedin Drive_3
62 Tony Segedin Drive_4
62 Tony Segedin Drive_5
Open Home 16 May 2026
62 Tony Segedin Drive_1
62 Tony Segedin Drive_2
Deadline sale closes 15 May 2026 16:00
Estimate:$915K
62 Tony Segedin Drive, Avondale, Auckland City
3
1
6
Kinjal Mayani
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Manukau
218/77 Halsey Street_0
218/77 Halsey Street_1
218/77 Halsey Street_2
218/77 Halsey Street_3
218/77 Halsey Street_4
218/77 Halsey Street_5
Open Home 17 May 2026
218/77 Halsey Street_1
218/77 Halsey Street_2
Auction 03 Jun 2026 14:00
RV:$410K
218/77 Halsey Street, Auckland Central, Auckland City
1
1
Ari Tidyman
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - City
Lot 6 & 7/6 & 8 Embassy Place_0
Lot 6 & 7/6 & 8 Embassy Place_1
Lot 6 & 7/6 & 8 Embassy Place_2
Lot 6 & 7/6 & 8 Embassy Place_3
Lot 6 & 7/6 & 8 Embassy Place_4
Lot 6 & 7/6 & 8 Embassy Place_5
Open Home 16 May 2026
Lot 6 & 7/6 & 8 Embassy Place_1
Lot 6 & 7/6 & 8 Embassy Place_2
Asking Price $829,000
Lot 6 & 7/6 & 8 Embassy Place, Glenfield, North Shore City
3
2
1
Joe Qiang
Cooper & Co Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Takapuna
155B West Tamaki Road_0
155B West Tamaki Road_1
155B West Tamaki Road_2
155B West Tamaki Road_3
155B West Tamaki Road_4
155B West Tamaki Road_5
Open Home 16 May 2026
155B West Tamaki Road_1
155B West Tamaki Road_2
Deadline sale closes 20 May 2026 16:00
Estimate:$1.2M
155B West Tamaki Road, Glen Innes, Auckland City
3
1
2
Linda Reid
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Meadowbank
26 Coleraine Drive_0
26 Coleraine Drive_1
26 Coleraine Drive_2
26 Coleraine Drive_3
26 Coleraine Drive_4
26 Coleraine Drive_5
Open Home 17 May 2026
26 Coleraine Drive_1
26 Coleraine Drive_2
Deadline Private Treaty
Estimate:$1.04M
26 Coleraine Drive, Rototuna, Hamilton City
4
2
2
Stu Davidson
Lugtons Real Estate - Central
25 Smithfield Road_0
25 Smithfield Road_1
25 Smithfield Road_2
25 Smithfield Road_3
25 Smithfield Road_4
25 Smithfield Road_5
25 Smithfield Road_1
25 Smithfield Road_2
Buyers $549,000+
25 Smithfield Road, Tawhero, Whanganui
3
1
1
Rachel Gray
Property Brokers Ltd (Licensed: REAA 2008) - Whanganui
25 Unahi Lane_0
25 Unahi Lane_1
25 Unahi Lane_2
25 Unahi Lane_3
25 Unahi Lane_4
25 Unahi Lane_5
Open Home 17 May 2026
25 Unahi Lane_1
25 Unahi Lane_2
Auction 27 May 2026 12:30
25 Unahi Lane, Haumoana, Hastings
5
2
2
Bridget Jarvis
Regent Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Havelock North
1/16 Willerton Avenue_0
1/16 Willerton Avenue_1
1/16 Willerton Avenue_2
1/16 Willerton Avenue_3
1/16 Willerton Avenue_4
1/16 Willerton Avenue_5
Open Home 16 May 2026
1/16 Willerton Avenue_1
1/16 Willerton Avenue_2
Asking price $480,000
1/16 Willerton Avenue, New Lynn, Waitakere City
2
1
Cleo Zhang
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Albany
12 Duntrune Road_0
12 Duntrune Road_1
12 Duntrune Road_2
12 Duntrune Road_3
12 Duntrune Road_4
12 Duntrune Road_5
Open Home 16 May 2026
12 Duntrune Road_1
12 Duntrune Road_2
Auction 26 May 2026 18:00
Estimate:$1.35M-$1.49M
12 Duntrune Road, Flat Bush, Manukau City
5
2
2
Mark Wallace
Five AM Realty Limited Licensed (REAA 2008) - Ray White Howick
1 The Ford_0
1 The Ford_1
1 The Ford_2
1 The Ford_3
1 The Ford_4
1 The Ford_5
Open Home 17 May 2026
1 The Ford_1
1 The Ford_2
Auction 27 May 2026 12:30
1 The Ford, Huntington, Hamilton City
4
2
4
Phil Talbot
Lodge Real Estate (Hamilton) Ltd (Licensed: REAA 2008)
876B Dominion Road_0
876B Dominion Road_1
876B Dominion Road_2
876B Dominion Road_3
876B Dominion Road_4
876B Dominion Road_5
Open Home 16 May 2026
876B Dominion Road_1
876B Dominion Road_2
Price By Negotiation
Estimate:$1.32M
876B Dominion Road, Mount Eden, Auckland City
3
2
2
Robyn Ellson
J T Realty (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Mt Eden
276 Maiseys Road_0
276 Maiseys Road_1
276 Maiseys Road_2
276 Maiseys Road_3
276 Maiseys Road_4
276 Maiseys Road_5
Open Home 17 May 2026
276 Maiseys Road_1
276 Maiseys Road_2
Auction 27 May 2026 14:30
RV:$910K
276 Maiseys Road, Matamata, Matamata-Piako
4
2
1
Sam O'Reilly
LJ Hooker Matamata
8A & 8B Limelight Lane_0
8A & 8B Limelight Lane_1
8A & 8B Limelight Lane_2
8A & 8B Limelight Lane_3
8A & 8B Limelight Lane_4
8A & 8B Limelight Lane_5
8A & 8B Limelight Lane_1
8A & 8B Limelight Lane_2
$349,000
8A & 8B Limelight Lane, Kerikeri, Far North
Simon Upperton
Borders Real Estate
23 St Leonards Road_0
23 St Leonards Road_1
23 St Leonards Road_2
23 St Leonards Road_3
23 St Leonards Road_4
23 St Leonards Road_5
Open Home 15 May 2026
23 St Leonards Road_1
23 St Leonards Road_2
Auction 27 May 2026 16:00
Estimate:$945K-$1.04M
23 St Leonards Road, Kelston, Waitakere City
3
1
Rosa Solano
Sell Real Estate Limited - Ray White, Pt Chevalier
181 Hereford Street_0
181 Hereford Street_1
181 Hereford Street_2
181 Hereford Street_3
Open Home 17 May 2026
181 Hereford Street_1
181 Hereford Street_2
Negotiation
Estimate:$605K
181 Hereford Street, Christchurch Central, Christchurch City
2
1
Eddie Spry
Home Christchurch Limited
508E Henry Watson Road_0
508E Henry Watson Road_1
508E Henry Watson Road_2
508E Henry Watson Road_3
508E Henry Watson Road_4
508E Henry Watson Road_5
508E Henry Watson Road_1
508E Henry Watson Road_2
Negotiation
Estimate:$925K
508E Henry Watson Road, Richmond Downs, Matamata-Piako
3
2
2
Rex Butterworth
LJ Hooker Matamata
16 Calvandra Grove_0
16 Calvandra Grove_1
16 Calvandra Grove_2
16 Calvandra Grove_3
16 Calvandra Grove_4
16 Calvandra Grove_5
Open Home 17 May 2026
16 Calvandra Grove_1
16 Calvandra Grove_2
Buyer Enquiry Over $849,000
16 Calvandra Grove, Rangiora, Waimakariri
4
2
4
Belinda Buchanan
Morris & Co Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White,  Rangiora
10 & 12 Taiheru Road_0
10 & 12 Taiheru Road_1
10 & 12 Taiheru Road_2
10 & 12 Taiheru Road_3
10 & 12 Taiheru Road_4
10 & 12 Taiheru Road_5
Open Home 16 May 2026
10 & 12 Taiheru Road_1
10 & 12 Taiheru Road_2
Price By Negotiation
10 & 12 Taiheru Road, Karaka, Franklin
3
2
1
Tanvir Khan
Property Ventures Real Estate Limited (Licensed Agent REAA 2008)
7-9 Lake View Road_0
7-9 Lake View Road_1
7-9 Lake View Road_2
7-9 Lake View Road_3
7-9 Lake View Road_4
7-9 Lake View Road_5
7-9 Lake View Road_1
7-9 Lake View Road_2
Set Date of Sale 14 May 2026 16:00
7-9 Lake View Road, Takapuna, North Shore City
5
2
2
Murray Blair
Prestige Real Estate International Ltd
66 Jean Archie Drive_0
66 Jean Archie Drive_1
66 Jean Archie Drive_2
66 Jean Archie Drive_3
66 Jean Archie Drive_4
66 Jean Archie Drive_5
66 Jean Archie Drive_1
66 Jean Archie Drive_2
$649,000
66 Jean Archie Drive, Rolleston, Selwyn
3
2
1
Rowan Shepherd
Town & Lifestyle Real Estate Ltd Licensed (REAA 2008) - Ray White, Lincoln
7b Karaka Street_0
7b Karaka Street_1
7b Karaka Street_2
7b Karaka Street_3
7b Karaka Street_4
7b Karaka Street_5
7b Karaka Street_1
7b Karaka Street_2
$535,000
7b Karaka Street, Matamata, Matamata-Piako
2
1
1
Kelly Hudson
LJ Hooker Matamata
107 Lorne Street_0
107 Lorne Street_1
107 Lorne Street_2
107 Lorne Street_3
107 Lorne Street_4
107 Lorne Street_5
Open Home 17 May 2026
107 Lorne Street_1
107 Lorne Street_2
Asking Price $699,000
107 Lorne Street, Morrinsville, Matamata-Piako
3
2
2
Nicki Robb
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Morrinsville
25 Pearson Road_0
25 Pearson Road_1
25 Pearson Road_2
25 Pearson Road_3
25 Pearson Road_4
25 Pearson Road_5
Open Home 17 May 2026
25 Pearson Road_1
25 Pearson Road_2
By negotiation
Estimate:$1.55M
25 Pearson Road, Patumahoe, Franklin
3
2
8
Neil Sharpe
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Pukekohe
46 Amber Court_0
46 Amber Court_1
46 Amber Court_2
46 Amber Court_3
46 Amber Court_4
46 Amber Court_5
Open Home 16 May 2026
46 Amber Court_1
46 Amber Court_2
Enquiries Over $1,300,000
46 Amber Court, Stonefields, Auckland City
3
3
2
John Lantz
Megan Jaffe Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Remuera
12 Killarney Avenue_0
12 Killarney Avenue_1
12 Killarney Avenue_2
12 Killarney Avenue_3
12 Killarney Avenue_4
12 Killarney Avenue_5
Open Home 17 May 2026
12 Killarney Avenue_1
12 Killarney Avenue_2
Deadline Treaty 18 May 2026 13:00
Estimate:$850K
12 Killarney Avenue, Halswell, Christchurch City
3
2
2
Bianca Davidson
Whalan and Partners Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Christchurch
145 Manuka Road_0
145 Manuka Road_1
145 Manuka Road_2
145 Manuka Road_3
145 Manuka Road_4
145 Manuka Road_5
Open Home 16 May 2026
145 Manuka Road_1
145 Manuka Road_2
Auction 21 May 2026 12:00
Estimate:$1.09M-$1.22M
145 Manuka Road, Bayview, North Shore City
4
3
4
PJ (Pankaj Jayawant)
Cooper & Co Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Mairangi Bay
10 Pendlebury Street_0
10 Pendlebury Street_1
10 Pendlebury Street_2
10 Pendlebury Street_3
10 Pendlebury Street_4
10 Pendlebury Street_5
Open Home 17 May 2026
10 Pendlebury Street_1
10 Pendlebury Street_2
Auction 15 May 2026 10:00
Estimate:$1.29M-$1.51M
10 Pendlebury Street, Green Bay, Waitakere City
4
2
5
Grant Hackett
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Glendene
48 Lewis Street_0
48 Lewis Street_1
48 Lewis Street_2
48 Lewis Street_3
48 Lewis Street_4
48 Lewis Street_5
Open Home 16 May 2026
48 Lewis Street_1
48 Lewis Street_2
Asking Privce $1,649,000
48 Lewis Street, Blockhouse Bay, Auckland City
5
3
4
Kevin He
Bay Realty Limited Licensed (REAA 2008) - Ray White Blockhouse Bay
18 Spinnaker Lane_0
18 Spinnaker Lane_1
18 Spinnaker Lane_2
18 Spinnaker Lane_3
18 Spinnaker Lane_4
18 Spinnaker Lane_5
Open Home 16 May 2026
18 Spinnaker Lane_1
18 Spinnaker Lane_2
Asking price $1,039,000
18 Spinnaker Lane, Mangawhai, Kaipara
3
2
5
Aidan Salmon
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Mangawhai
1105/1 Greys Ave_0
1105/1 Greys Ave_1
1105/1 Greys Ave_2
1105/1 Greys Ave_3
1105/1 Greys Ave_4
1105/1 Greys Ave_5
Open Home 16 May 2026
1105/1 Greys Ave_1
1105/1 Greys Ave_2
Asking Price $1,345,000
1105/1 Greys Ave, Auckland Central, Auckland City
2
2
2
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Auckland Central - Residential
104/1 Greys Ave_0
104/1 Greys Ave_1
104/1 Greys Ave_2
104/1 Greys Ave_3
104/1 Greys Ave_4
104/1 Greys Ave_5
Open Home 16 May 2026
104/1 Greys Ave_1
104/1 Greys Ave_2
Asking Price $605,000
104/1 Greys Ave, Auckland Central, Auckland City
1
1
72 Islington Street_0
72 Islington Street_1
72 Islington Street_2
72 Islington Street_3
72 Islington Street_4
72 Islington Street_5
72 Islington Street_1
72 Islington Street_2
Price by Negotiation
Estimate:$2.05M
72 Islington Street, Ponsonby, Auckland City
3
2
1
Robyn Clark
Bayleys Real Estate Ltd (Licensed: REAA 2008) - Bayleys, Ponsonby
28 Victoria Street_0
28 Victoria Street_1
28 Victoria Street_2
28 Victoria Street_3
28 Victoria Street_4
28 Victoria Street_5
Open Home 17 May 2026
28 Victoria Street_1
28 Victoria Street_2
Deadline Sale
Estimate:$995K
28 Victoria Street, Richmond Heights, TaupĹŤ
3
2
2
Stacey Zuccati
Property Brokers Ltd (Licensed: REAA 2008) - Taupo
Lot 2/3 Commodore Drive_0
Lot 2/3 Commodore Drive_1
Lot 2/3 Commodore Drive_2
Lot 2/3 Commodore Drive_3
Lot 2/3 Commodore Drive_4
Lot 2/3 Commodore Drive_5
Open Home 16 May 2026
Lot 2/3 Commodore Drive_1
Lot 2/3 Commodore Drive_2
By negotiation
Lot 2/3 Commodore Drive, Lynfield, Auckland City
3
2
1
Tapan Dave
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - New Lynn
1/57b Woodlands Crescent_0
1/57b Woodlands Crescent_1
1/57b Woodlands Crescent_2
1/57b Woodlands Crescent_3
1/57b Woodlands Crescent_4
1/57b Woodlands Crescent_5
Open Home 16 May 2026
1/57b Woodlands Crescent_1
1/57b Woodlands Crescent_2
Deadline sale closes 27 May 2026 14:00
Estimate:$1.02M
1/57b Woodlands Crescent, Browns Bay, North Shore City
3
1
2
Nicole Penny
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Browns Bay
59 Pine Road_0
59 Pine Road_1
59 Pine Road_2
59 Pine Road_3
59 Pine Road_4
59 Pine Road_5
Open Home 17 May 2026
59 Pine Road_1
59 Pine Road_2
$1,275,000
59 Pine Road, Lichfield, South Waikato
3
2
Stephen Weck
Property Brokers Ltd (Licensed: REAA 2008) - Te Awamutu
46 Kinloch Drive_0
46 Kinloch Drive_1
46 Kinloch Drive_2
46 Kinloch Drive_3
46 Kinloch Drive_4
46 Kinloch Drive_5
Open Home 17 May 2026
46 Kinloch Drive_1
46 Kinloch Drive_2
Deadline sale closes 27 May 2026 16:00
Estimate:$990K
46 Kinloch Drive, Bethlehem, Tauranga
4
2
4
Jacqueline Unsworth
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Cherrywood
8 Jean Alma Lane_0
8 Jean Alma Lane_1
8 Jean Alma Lane_2
8 Jean Alma Lane_3
8 Jean Alma Lane_4
8 Jean Alma Lane_5
Open Home 16 May 2026
8 Jean Alma Lane_1
8 Jean Alma Lane_2
By negotiation
Estimate:$585K
8 Jean Alma Lane, Wattle Downs, Manukau City
2
1
2
Nav Kaur
Barfoot & Thompson Ltd (Licensed: REAA 2008) - Papakura
10 Anglesea Street_0
10 Anglesea Street_1
10 Anglesea Street_2
10 Anglesea Street_3
10 Anglesea Street_4
10 Anglesea Street_5
Open Home 17 May 2026
10 Anglesea Street_1
10 Anglesea Street_2
Price by negotiation
Estimate:$570K
10 Anglesea Street, Renwick, Marlborough
3
2
1
Michelle Caldwell
Marlborough Real Estate 2008 Ltd (Licensed: REAA 2008) - Harcourts, Blenheim
4 Neralee Court_0
4 Neralee Court_1
4 Neralee Court_2
4 Neralee Court_3
4 Neralee Court_4
4 Neralee Court_5
Open Home 16 May 2026
4 Neralee Court_1
4 Neralee Court_2
Auction 27 May 2026 11:00
Estimate:$1.1M-$1.26M
4 Neralee Court, Conifer Grove, Papakura
4
2
2
Heather Obern
A T Realty Ltd (Licensed: REAA 2008) - Ray White, Manukau
13 Easthaven Place_0